Integracyjna Strefa Kibica -
A A A

Integracyjna Strefa Kibica

                          Integracyjna Strefa Kibica

                Po raz pierwszy organizatorzy III Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych ogłosili konkurs na najaktywniejszą  strefę kibica. Wśród 8 grup, jakie brały udział nie zabrakło licznej i barwnej grupy  Integracyjnej pod hasłem „ Z impetem, z gazem zawsze być razem”. W skład 50 osobowej grupy wchodzili uczniowie/ wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. St. Staszica w Wieruszowie, Hufca Praca w Wieruszowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie, Harcerze 60 WDH „ Czarne Stopy” oraz 44 WDH „ Poszukiwacze” z Wieruszowa. W tej grupie nie zabrakło osób z niepełnosprawnością reprezentującej Warsztat Terapii Zajęciowej w Wieruszowie. Podczas 3 godzinnego kibicowania nie zabrakło dobrej zabawy, różnorodnych pomysłów i haseł, które były prezentowane. Chociaż grupa nie zdobyła głównej i jedynej nagrody, to mierzalnym efektem była radość, dobra zabawa, empatia wzajemna, którą dało się zaobserwować.

Najlepszą rozgrzewką do kibicowania była Integracyjna Grupa osób z niepełnosprawnością reprezentującą Podmioty Ekonomii Społecznej ( WTZ, ZAZ, Green Service oraz liczna grupa przedszkolaków i wolontariuszy z Integracyjnej Strefy Kibica).

Stowarzyszenie Integracyjne „ Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom grupy, a przede wszystkim opiekunom tj. Ewelinie Heidt, Karolinie Pietrzak, Kamili Wróblewskiej, Paulinie Dąbrowskiej, Monice Melkowskiej, Annie Wojtasik oraz Ryszardowi Świstulskiemu, który obsługiwał pojazd techniczny Półmaratonu tj. Meleks.