Ja też potrafię - Wakacje rozpoczęte (1/3) -
A A A

Ja też potrafię - Wakacje rozpoczęte (1/3)

27.06.2019

 

W ramach projektu ,,Ja też potrafię’’ dzieci i młodzież spotkały się na imprezie integracyjnej w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie.

Uczestnikami były dzieci i młodzież z niepełnosprawnością uczęszczające w roku szkolnym 2018/2019 na zajęcia w Ośrodku Edukacji i Rehabilitacji „Być razem” w Wieruszowie oraz dzieci i młodzież ze świetlic TPD w Mirkowie, Pieczyskach, Wyszanowie i Świetlicy Stowarzyszenia Profilaktycznego „Alternatywa” w Wieruszowie-Podzamczu.

Podczas pobytu w Głazie uczestnicy wyjazdu integrowali się poprzez różne gry i zabawy tj. przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną oraz konkurencje sportowe prowadzone na boisku rekreacyjnym (mecz siatkówki, koszykówki, szachy ogrodowe). Ciekawą atrakcją dla dzieci było skręcanie balonów oraz puszczanie megabaniek mydlanych. Podczas wyjazdu uczestnicy mogli również brać udział w zajęciach plenerowych tj. pływaniu łódką i rowerkami wodnymi oraz jeździe konnej–hipoterapii.

Pobyt zakończył się wspólnym grillowaniem.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu środków Starostwa Powiatowego Gminy Wieruszów oraz środków własnych Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc”.

Beneficjenci projektu dziękują za wiele wrażeń i udaną, wakacyjną zabawę organizatorom imprezy i darczyńcom, a nade wszystko opiekunom, z którymi spędzili miło czas.

 

Link do galerii