Niemcy - Wieruszów solidarni z Ukrainą. -
A A A

Niemcy - Wieruszów solidarni z Ukrainą.

Dary z Niemiec dotarły do Wieruszowa

 

Stowarzyszenie Integracyjne Klub Otwartych Serc od wielu lat współpracuje z Andrzejem Serwecińskim pochodzącym z Kowalówki w gm. Wieruszów za pośrednictwem, którego realizowane są różne parnterskie projekty. W sobotę w dniu 26.03.br dotarły do stowarzyszenia z Hoyerswerdy przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy z którymi współpracuje nie tylko samorząd, ale również stowarzyszenie. Były to środki czystości, materiały szkolne dla dzieci i młodzieży, sprzęt AGD, kołdry poduszki, karimaty, śpiwory, odzież oraz wiele innych artykułów. Dary zostały złożone na świetlicy WTZ i już w sobotę i poniedziałek obywatele Ukrainy mogli sobie zabrać rzeczy dla nich potrzebne. Również Siostry pod wezwaniem św. Antoniego z Mirkowa zabrały część rzeczy dla swoich mieszkańców z Ukrainy. Pozostałe przewiezione zostały do wspólnego magazynu znajdującego się w Centrum Aktywności Społecznej skąd trafią do Wyszanowa, gdzie samorząd przygotowuje miejsce pobytu dla dzieci z Domu Dziecka. Już dzisiaj wiemy, że goście z Hoyerswerdy zapowiedzieli, że przygotują i przekażą imienne upominki.

W imieniu obywateli Ukrainy, którzy nie tylko otrzymali dary, ale również pomogli je w sobotę rozpakować oraz Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” dziękujemy wszystkim którzy nie tylko zebrali pomoc w Hoyerswersdzie i przywieźli do Wieruszowa. Podziękowania kierujemy do:

-Pastor Kościoła Ewangelickiego Herr Jorg Michel

- Dyrektor Szkoły dla dzieci niepełnosprawnych - Verein der Freunde und Förderer der Schule für Körperbehinderte –Frau Henkel Barbel

- DPG e.V. Hoyerswerda Deutsch-Polnische Gesellschaft

- Gasthof „Zur Grubenlampe” – Ins.Klaud Nowack (bezinteresowny transport darów)

- Andrzej Serweciński -organizator pomocy z Hoyeswerdy do SI ”KOS” w Wieruszowie dla Ukrainy

 

Zdjęcia z tej wizyty oraz przekazania darów na granicy dla Makowa znajdują się również na Facebooku WTZ Wieruszów.

 

Galeria zdjęć