Odsłonięcie pamiątkowych tablic -
A A A

Odsłonięcie pamiątkowych tablic

 

W piątek 23. 10. 2015 na wieruszowskim Rynku otwarto Plac Olimpijczyków i Paraolimpijczyków oraz odsłonięto pamiątkowe tablice Oliwi Jabłońskiej i Artura Partyki.


Uroczystość rozpoczęto od zapalenia znicza przez młodzież szkolną gminnych placówek oświatowych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wieruszowie oraz pracowników ZAZ - u. Pamiątkowe tablice, wbudowane są w płytę alejki w parku.

Do Wieruszowa na tę imprezę przybył m. in. Marszałek Woj. Łódzkiego Witold Stępień oraz wieruszowscy samorządowcy na czele ze starostą i burmistrzem.

Oliwia Jabłońska – pływaczka, zawodniczka Klubu START Wrocław, rekordzistka Europy, medalistka Mistrzostw Europy, wicemistrzyni Paraolimpiady.
Artur Partyka – lekkoatleta, skoczek wzwyż, medalista Mistrzostw Świata, olimpijczyk.

Po wystąpieniach sportowców odbyła się część artystyczna naszych uczestników z WTZ Wieruszów oraz gościnnie zaśpiewała Martyna Wierzba, współuczestniczka naszych występów artystycznych. Po części artystycznej udaliśmy się na poczęstunek do WDK w Wieruszowie. W międzyczasie mieliśmy okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia z p. Oliwią Jabłońską i Arturem Partyką. W trakcie imprezy miała miejsce okolicznościowa wystawa oraz koncert muzyczny ponadto Koła Gospodyń Wiejskich promowały potrawy regionalne.

Strona z audycją Radia Łódź:

https://www.radiolodz.pl/posts/19291-pierwsza-w-polsce-aleja-olimpijska-powstala-w-wieruszowie