Powracają z turnusów rehabilitacyjnych -
A A A

Powracają z turnusów rehabilitacyjnych

Podobnie jak w latach poprzednich osoby z niepełnosprawnością będące beneficjentami projektów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski i Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie w dniach 03.07-06.08.2021r.  brały udział w turnusach rehabilitacyjnych w Dziwnówku i Dźwirzynie. Jak zawsze dopisywała słoneczna pogoda, dobre humory uczestników i atrakcyjny program przygotowany przez wspomniane stowarzyszenia. Nawet podczas wypoczynku organizatorzy i uczestnicy dbali o promocję miejsca zamieszkania, co widać na zdjęciach podczas korowodów czy spacerze po plaży. W ramach terapii społecznej odbyły się wycieczki do Świnoujścia, Ahlbeck w Niemczech, Kołobrzegu z rejsem po morzu, Mrzeżyna z pobytem w aquaparku „Zalewski”, Dziwnowa ze zwiedzaniem portu i Alei Gwiazd Sportu. W trakcie pobytu na turnusach tradycyjnie już odbyły się chrzty turnusowe, parady przebierańców w stylu teatrów ulicznych, zajęcia manualne i arteterapeutycznych. Organizatorzy zadbali też, aby w chłodniejsze dni można było się kąpać na basenie czy też korzystać z przejażdżek turystycznych melexami i kolejkami. Nie zabrakło grillowania, różnych zabaw w tym dyskotek itp.

      Organizacja turnusu była możliwa dzięki uzyskaniom przez uczestników indywidualnego wsparcia z PFRON-u oraz pomocy finansowej ze stowarzyszeń, darczyńców i wypracowanych środków finansowych przez osoby z niepełnosprawnością w trakcie składania flag Polski z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego, tym razem jako ambasadora 65-lecia Totalizatora Sportowego.

         Uczestnicy turnusów serdecznie dziękują organizatorom, którzy zadbali nie tylko o opiekę, ale także o atrakcyjny program oraz wszystkim, dzięki którym mógł dojść do realizacji ten niezapomniany wypoczynek i terapia.

   Wszyscy przesyłają serdeczne pozdrowienia z nad morza dla redakcji i mieszkańców Wieruszowa.

 

 

Link do galerii