Relacje z wakacji -
A A A

Relacje z wakacji

          Tegoroczne wakacje letnie rozpoczęły się w Stowarzyszeniu Integracyjnym „Klub Otwartych Serc” i Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie już w przeddzień zakończenia roku szkolnego. Podczas imprezy integracyjnej w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie, bawili się beneficjenci różnych projektów realizowanych przez wspomniane organizacje pozarządowe.

W różnorodnych zabawach, konkursach i grillowaniu brały udział dzieci i młodzież z OEiR , świetlic TPD, WTZ, CUS itp. Impreza ta miała charakter „rozgrzewki” przed kolejnymi propozycjami wypoczynku. Pierwszy turnus rehabilitacyjny rozpoczął się 29 czerwca w Międzywodziu a kolejny 4 lipca w Dziwnówku. Blisko 70 osób, przez 14 dni korzystało nie tylko z rehabilitacji ale przede wszystkim z różnych nadmorskich atrakcji kulturalnych i turystycznych. Ci, którzy pozostali w Wieruszowie mieli możliwość w ramach projektu „Ja też potrafię” uczestniczyć w wyjeździe na basen do QARIUM Kępno. Nie zabraknie też oferty na kolejne wakacyjne dni. Odbędą się wyjazdy na basen, do gospodarstwa agroturystycznego czy wycieczka po Ziemi Wieluńskiej.

Organizacja tego wypoczynku jest możliwa dzięki dofinasowaniu z środków PFRON/PCPR, gminy Wieruszów, starostwa powiatowego oraz środkom własnym ww. stowarzyszeń.

 

Link do galerii

Wszystkie zdjęcia z wakacji w Galerii