Wspólne świętowanie wolontariuszy i ich beneficjentów -
A A A

Wspólne świętowanie wolontariuszy i ich beneficjentów

Kolejny raz w15 grudnia w Wieruszowie odbędzie się świętowanie Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Jak powiedziała nam Pani Henryka Sokołowska Prezes SI,,KOS'” :,, Tegoroczne uroczystości mają szczególny charakter ze względu na 25 rocznicę Konwencji o Prawach Dziecka, która jest najważniejszym dokumentem międzynarodowym poświęconym prawom i wolnościom dziecka .

Święto wolontariatu połączone będzie również z 95 leciem obchodów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, organizacji, która najdłużej realizuje swoje zadania w służbie dziecku i rodzinie w naszym kraju. Stowarzyszenie Integracyjne ,,Klub Otwartych Serc”, ,, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci'' wspólnie z władzami samorządowymi powiatu i gminy, podziękują wolontariuszom z okazji ich święta za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy uśmiech podarowany beneficjentom różnych projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe. ''

W przeddzień uroczystości otwarta zostanie wystawa pokonkursowa:

,, Twórczość- Terapia- Sukces”,

będzie to znakomita okazja do zaprezentowania umiejętności manualnych osób z różnymi niepełnosprawnościami. Do udziału w konkursie placówki z terenu powiatu wieruszowskiego, które na co dzień współpracują, realizują zadania na rzecz osób niepełnosprawnych. Wystawa pokonkursowa będzie integralną częścią w/w wspólnego świętowania.

Organizatorzy imprezy proszą o zgłoszenie do 30 listopada 2014r.

ze swojej organizacji 3 osób do udziału w imprezie z tego 1 osobę do wyróżnienia za działalność wolontarystyczną i bezinteresowną pracę na rzecz organizacji w 2014 roku.

Zgłoszenia prosimy kierować:

  • osobiście do siedziby Stowarzyszenia Integracyjnego „KOS” (ul. Sportowa 7),

  • mailowo: biuro@sikos.org.pl

  • telefonicznie: tel. (062)7841331, (062)7842535 w każdy poniedziałek, środę i piątek.