Projekt "Obywatel Dziecko" -
A A A

Projekt "Obywatel Dziecko"

Projekt „Obywatel Dziecko”

 

Na podstawie porozumienia o współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci J.A. Komeńskiego Stowarzyszenie Integracyjne uczestniczyło w pilotażowych działaniach projektu „Grupy Zabawowe”.  W wyniku porozumienia powstały dwie taki grupy w Osieku i Tyblach. Osoby ze Stowarzyszenia brały udział w licznych szkoleniach, konsultacjach pomagających w realizowaniu zaplanowanych zadań.

Jednym z najważniejszych zadań grup zabawowych jest upowszechnienie takiego podejścia pedagogicznego, które odpowiada wyzwaniom dzisiejszej rzeczywistości – rozbudza w dzieciach ciekawość i kreatywność, uczy samodzielności, pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku oraz kształtuje umiejętności społeczne. By tak stymulować rozwój dzieci, matki mają możliwość rozwijania swoich umiejętności wychowawczych i otrzymywać profesjonalne wsparcie pedagogiczne. Ogółem projektem objętych było prawie 40 dzieci.

W celu kontynuacji realizowanych zadań dla dzieci z inicjatywy naszego stowarzyszenia uruchomiona dwa małe przedszkola w Tyblach i Lubczynie. Przedszkola te przejęły do realizacji jako samodzielne projekty organizacje: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Tyble oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubczyna.

 

Od 2008 roku Stowarzyszenie uczestniczy w pilotażowym programie „Obywatel Dziecko”, którego autorem również jest Fundacja im. J.A. Komeńskiego – informacja o projekcie strona www.frd.org.pl . Projekt realizowany jest pod patronatem
Pana Marka Michalaka – Rzecznika Praw Dziecka.